Младежите сломиха Унгария за успешен старт в контролите

20-06-2024 22:45 | BGbasket.com

Българският национален отбор за младежи до 20-годишна възраст постави успешно начало на своята подготовка за европейското първенство в Питещ, Дивизия Б. Селекцията на Васил Христов сломи тима на Унгария със 79:59 в контрола ,изиграна в „Арена Самоков“.

За българите предстои още една проверка в СамоковУтре (петък) младите „лъвове“ ще премерят сили с Великобритания от 19:00 часа.

Гостите стартираха по-силно и в края на дебютния период се откъснаха с 5 точки. В хода на следващата десетка унгарците направиха аванса си още по-сериозен, но домакините намериха пътя към обрата и се прибраха в съблекалнята при 37:33.

Българите показаха още по-добро лице в третата част, когато авансът им набъбна до двуцифрени изражения за актив от 19 точки след 30 минути игра. В заключителната четвърт младите „лъвове“ не допуснаха колебания и сложиха точка на спора.

Кръстомир Михов даде тон на победителите с 19 точки. Илиян Пищиков, Мартин Ковачев и Иво Корестилов го последваха с по 10.

Тагове: България U20