Без победител в третата контрола на България U20

(сн. BGbasket.com)
28-06-2024 21:09 | BGbasket.com

Националните отбори на България и Нидерландия за младежи U20 не излъчиха победител в контролната среща помежду им, изиграна тази вечер в „Арена Ботевград“. Мачът завърши при равенство 66:66, като по договорка на двата тима нямаше продължение.

Проверката бе трета за нашите в подготовката им за Европейското първенство в Дивизия B, като те имат и две победи срещу Унгария и Великобритания. Следващата контрола на тима ни е на 30 юни (неделя) срещу Швейцария, отново в Ботевград.

СНИМКИ ОТ МАЧА

Двубоят започна сравнително равностойно, като постепенно гостите взеха леко предимство и след десет минути игра водеха с 19:14. Разликата в тяхна полза достигна 15 през втория период, но след серия безответни точки баскетболистите на Васил Христов заличиха част от пасива си и на почивката изоставаха с 30:38.

Подемът в играта на българите продължи и след паузата и преди решителната част те намалиха на 47:50. България стигна и до пълен обрат в началото на последната четвърт за 52:50, но много бързо Нидерландия си върна водачеството. Последваха оспорвани минути, но в крайна сметка победител не бе излъчен.

Илиян Пищиков бе най-резултатен за тима ни със 17 точки. Кръстомир Михов има 12, с 11 е Красимир Петров.

Тагове: България U20