Момичета U14: Продължение прати Дунав на финал срещу Рилски

(сн. BGbasket.com)
29-06-2024 20:36 | BGbasket.com

Рилски спортист - Дунав Русе е финалът на Държавното първенство за момичета U14.

Първият полуфинал предложи много драма, като всичко се реши в последните секунди. Дунав и Левски играха продължение, за да определят победител, след 67:67 в редовното време.

Левски пропиля преднина от четири точки в заключителната минута от редовното време, за да изпусне след това и победата.

Дунав имаше 5 точки аванс минута и половина преди сирената, вече в добавеното време, но Левски навакса само до една точка разлика и имаше атака за равенство. Русенки обаче се справиха отлично в защита в този момент и стигнаха до успеха със 77:74.

Във втория полуфинал Рилски спортист и Шампион 2006 приключиха спора при 69:58.

Рилски имаше добра преднина в големи части от двубоя, но в началото на последната четвърт Шампион успя да намали изоставането си до една атака разлика.

Рилецо все пак удържа този щурм и ще играе на финал.