Италия с рекорден разгром в олимпийските квалификации (видео)

(сн. fiba)
03-07-2024 11:10 | BGbasket.com

Националният отбор на Италия влетя мощно на старта на олимпийската квалификация в Сан Хуан. Баскетболистите на Джанмарко Поцеко унижиха Бахрейн след внушителното 114:53 в мач от първия кръг в група B. В „Хосе Мигел Агрелот Колизеум“ италианците разкъсаха защитата на играчите на Джад Ел Хадж . Това се оказа достатъчно за „адзурите“ да подобрят рекорда за най-голяма победа в историята на пресявките за олимпийските игри.

Предишното постижение се държеше от представителния тим на Гърция, който през 2008 година разгроми Ливан със 119:62. На 5 юли (сряда) „Скуадра адзура“ ще срещне Пуерто Рико, а ден преди това домакините на квалификационния турнир ще играят с азиатците.

Николо Мели бе главното действащо лице за символичните домакини в началото и натрупването на двуцифрена разлика бе факт. Бахрейнците изпитваха трудности да отговорят и след 10 минути игра италианците се отскубнаха с 10 точки.

„Скуадра адзура“ нямаше намерение да намаля оборотите и във втората част, а Данило Галинари, Стефано Тонут, Авуду Абас и Мели правеха каквото си поискат.  Азиатците отново не намериха начин да се отърсят от шока и „адзурите“ се изстреляха на голямата почивка при 47:25.

Второто полувреме също се разви по вкуса на европейците, които до финалната сирена не срещнаха проблеми да поставят впечатляващия рекорд.

Данило Галинари и Николо Мели поведоха колоната на реализаторите за италианците с по 14 точки, като вторият финишира и с 5 борби. Акиле Полонара регистрира 13, 8 борби и 5 асистенции. Авудо Абас, Джордано Бортолани и Гулиелмо Карузо реализираха по 11, Стефано Тонут приключи с 10 точки.

Ахмет Хаджи завърши с 12 точки за азиатците, Мохамед Хамадоа има 10.

Тагове: Париж 2024, олимпийски квалификации, Италия, Бахрейн