Девойките U18 удържаха Великобритания във втората контрола

15-07-2024 18:33 | BGbasket.com

Националният отбор на България за девойки U18 спечели и втората си контрола срещу Великобритания в „Арена Самоков“. Този път баскетболистките на Маргарита Маринкова надвиха своя съперник с 59:55.

Двубоят започна с много пропуски и от двете страни, но след силна серия в края на първата част домакините поведоха със 17:9. Разликата продължи да расте и на почивката те се оттеглиха при 41:21.

Резултатността отново спадна след паузата, но за кратко българките излязоха напред и с 26, а последната четвърт започна при 51:29 в тяхна полза. Великобритания обаче не се отказа и се вдигна на силен финален щурм в заключителните минути, като се доближи само на 4 точки, но нашите удържаха водачеството си до последно.

Гергана Маданкова реализира 10 точки за България, по 8 имат Деница Манолова, Ина Димова и Димана Костова.

Тагове: България U18 (жени)