България U20 без шанс за осмицата в Питещ

(сн. FIBA.basketball)
16-07-2024 17:19 | BGbasket.com

Националният отбор на България за младежи U20 загуби шансове за четвъртфиналите на Европейското първенство в Дивизия B и приключи битката за промоция в елита догодина още преди предстоящия си двубой с Албания.

Драматичните загуби в първите два мача в крайна сметка се оказаха и фатални, тъй като дори две победи в оставащите срещи вече няма да са достатъчни на тима ни за продължаване напред.

Причината е, че до края на груповата фаза България няма как да изпревари домакина Румъния, който е с пълен актив от три победи, нито състава на Грузия с баланс 3-1, след днешния успех срещу Естония с 97:60.

Ако баскетболистите на Васил Христов и Любомир Киров завършат трети или четвърти в групата си, те ще играят за разпределение на 9/16 място, а ако останат последни, отиват в битката за 17/21 позиция.

Освен мача с Албания, до края на груповата фаза България ще има сблъсък и с Румъния.