Юношите U18 измъчиха Турция в Одрин

(сн. FIBA.basketball)
19-07-2024 20:51 | BGbasket.com

Националният отбор на България за юноши U18 отстъпи на Турция със 78:82 в първата от двете поредни контролни срещи помежду им в Одрин.

Двубоят бе много оспорван с 10 смени на водачеството и 9 равенства, като в нито един момент разликата не става двуцифрена.

Турците взеха леко предимство в началото и след десет минути игра водеха с 22:19. България излезе напред през втория период, но на почивката съперникът се оттегли при 41:33.

След почивката баскетболистите на Стойо Чолаков не спряха да оказват сериозна съпротива на състезаващия се в елита в тази възраст тим на домакините и преди решителната четвърт вече водеха с 64:62. Драмата продължи до последно, но Турция успя да измъкне успеха в края, а от българския лагер имаха и сериозни претенции към съдийството в срещата.

Петима баскетболисти завършиха с двуцифрен точков актив за България, като най-резултатни с по 16 бяха Александър Гавалюгов и Владислав Станев. Деян Колев има 13, с 12 е Теодор Трифонов, а 11 има Даниел Хинков.

Втората контрола на България с Турция е на 20 юли (събота), отново в Одрин.

Тагове: България U18