Още един сезон за Александър Янев в редиците на Рилски

22-07-2024 13:28 | Веселин Михайлов

Рилски спортист не възнамерява да прави огромни промени по своя състав. След като стана ясно, че ще продължи да гласува доверие на Чавдар Костов, „скиорите“ съхраниха още един от своите лидери. За тима от Самоков ще продължи да се раздава Александър Янев, а новината бе обявена от президента на клуба инж. Петър Георгиев за BGbasket.com. Бившият национал и Рилецо ще прекарат още един сезон заедно.

Крилото подсили селекцията на Рилски през лятото на 2022 година и неговото присъствие се оказа от ключово значение. Въпреки че пропусна немалка част от миналия сезон, той се завърна в хода на плейофите и изигра огромна роля за спечелването на историческата титла в Sesame НБЛ, както и за класирането на полуфиналите в турнира за Купата на България. Янев се отличи със средни показатели от 10.6 точки, 4.7 борби и 1.3 асистенции за 32 мача във всички турнири на местна почва.

Със самоковския тим има и една Суперкупа на България.

До този момент 34-годишният баскетболист е бил част още от Лукойл Академик, Левски, Черно море и Берое, както и от втория отбор на „ моряците“. 203-сантиметровият стрелец се е подвизавал още в гръцкия Кавала, испанския Манреса, австрийския Гюсинг Найтс, аржентинския Сан Мартин Кориентес, френския Булон сюр Мер, северномакедонския Кожув Гевгелия, хърватския Задар и чешкия Бърно.

С екипа на Берое има на сметката си една Суперкупа на България, сребро от турнира за купата на страната и бронзовите отличия в НБЛ. С „моряците“ спечели един сребърен и един бронзов медал в НБЛ. Сред постиженията му се нареждат едно сребро и две бронзови отличия за Купата на България. На сметката си със „студентите“ има едно сребро в родния шампионат. Във визитката му личи и среброто за купата на страната. Може да се похвали с шампионската титла и Купата на Австрия, които завоюва именно при престоя си в Гюсинг.

Тагове: Рилски спортист, Александър Янев, НБЛ - мъже