Юношите U18 срещу Швейцария на четвъртфиналите в Скопие

(сн. FIBA.basketball)
01-08-2024 09:21 | BGbasket.com

Швейцария е съперникът на националния отбор на България за юноши U18 на четвъртфиналите на Европейското първенство в Дивизия B, на което Скопие е домакин. Това стана ясно след изиграването и на последните мачове в груповата фаза.

Баскетболистите на Стойо Чолаков останаха втори в група А с баланс 3-1, с колкото завърши и съставът на Черна гора, който обаче спечели групата заради драматичната победа в директния двубой.

Това прати България срещу първия в група B, а именно Швейцария, който записа четири победи и една загуба в първия етап.

Четвъртфиналът между България и Швейцария е на 2 август от 19:30 часа, а спечелилият ще се изправи след това срещу победителя от мача между домакина Северна Македония и Португалия.

Първите три отбора на шампионата ще се класират за Дивизия А.