САЩ отказа и Белгия за победа №57 поред при жените

(сн. FIBA.basketball)
01-08-2024 23:48 | BGbasket.com

САЩ продължава без грешка преследването на осма поредна олимпийска титла при жените. Тимът се класира за четвъртфиналите на Игрите в Париж след победа срещу Белгия с 87:74 - втора поредна във френската столица и под №57 изобщо. Технически делегат на мача бе Сандра Велчева-Хънт.

Ема Месеман и компания дадоха отпор на безспорния фаворит в турнира, но отстъпваха сериозно при борбите и допуснаха много точки в полето и на бързи атаки. Все пак те още имат шанс за третото място и продължаване напред, но това минава през задължителна победа срещу Япония в последния мач в групата и благоприятен развой на мачовете в останалите групи. От друга страна пък САЩ ще се изправи срещу Германия в спор за първото място в тази фаза.

Двата отбора изиграха много оспорвана първа четвърт, с леко предимство за американките, след която обаче резултатът бе равен – 23:23. Авансът им достигна 13 точки през втория период, но на почивката съперникът намали за 38:46.

Съставът на САЩ на два пъти повеждаше с двуцифрен аванс след паузата, но преди заключителната четвърт Белгия пак скъси дистанцията – 53:60. Олимпийският шампион обаче отново натрупа солидна преднина в оставащото време и не даде шанс на съперника си за нещо повече.

Бриана Стюарт завърши с 26 точки и 7 борби за успеха. Ейжа Уилсън направи дабъл-дабъл от 23 точки и 13 борби.

За Белгия 24 точки вкара Ема Месеман, 16 добави Антония Деларе.