08-08-2024 11:16 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава да укрепва своя състав. Самоковският отбор съхрани още една от своите основни фигури. Под ръководството на Любомир Киров ще продължи да се изявява Христо Бъчков, обявиха днес официално от клуба. Младежкият национал и тимът от Самоков се разбраха за още един сезон.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от rilski_sportist (@rilski_sportist)

Крилото е юноша на Рилецо, а от 2020 година играе и за мъжкия отбор, като постепенно се наложи в състава, особено през миналата кампания. Той помогна на Рилски да се поздрави с историческата титла в Sesame НБЛ и с класирането на полуфиналите в турнира за Купата на България. Освен това роденият в Несебър играч бе част и от Хебър Пазарджик, който спечели златото в ББЛ А група.

Бъчков записа средно по 12.9 точки, 7.3 борби и 2.5 асистенции за 54 мача във всички турнири с екипите на Рилски и Хебър.

20-годишният талант има и два сребърни медала в родния елит, като на два пъти спечели Купата и Суперкупата на България.  200-сантиметровият баскетболист преминава още през втория отбор на Рилецо и Микс. С тима от Хебър има и бронз във втория ни ешелон.

Тагове: Рилски спортист, Христо Бъчков, НБЛ-мъже