Лошо начало за момичетата U16 на Европейското в Турция

(сн. FIBA.basketball)
16-08-2024 23:14 | BGbasket.com

Националният отбор на България за момичета U16 започна със загуба участието си на Европейското първенство в Дивизия B, което се провежда в Коня, Турция. В първия си мач тимът ни отстъпи на Австрия с 59:84, след като изоставаше през цялото време.

Българките стреляха с доста по-нисък процент от съперника, като макар да имаха предимство при борбите в нападение, отстъпваха сериозно при тези в защита - 12 срещу 32.

Следващият двубой на баскетболистките на Лъчезар Коцев е на 17 август (събота) срещу Люксембург.

След размяна на кошове на старта Австрия вкара 17 безответни точки и се откъсна напред. Макар повече от четири минути нашите да не успяваха да се разпишат, след силен завършек на първата четвърт те намалиха за 12:23. Съперникът обаче продължи да стреля с много висок процент от игра и през втория период, докато само от тройката българките изпуснаха и осемте си опита до момента и на почивката вече изоставаха с 30:53.

Резултатността спадна след паузата, но австрийките продължиха да увеличават аванса си и последната четвърт започна при 72:39 в тяхна полза. България спечели заключителния период, намалявайки част от пасива си, но без това да може да промени крайния изход.

Валерия Стойчева завърши с 16 точки и 6 борби за тима ни, а Габриела Коцева добави 9 точки.