Йордан Минчев отново над всички за Спиру Шарлероа

(сн. Spirou Basket/Facebook)
24-08-2024 12:15 | BGbasket.com

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа допуснаха още една грешка по време на своята подготовка за новия сезон. Пред своя публика българинът и неговите съотборници не успяха срещу Триер след 82:99 във втората им контрола.

Така баскетболистите на Сам Ротсарт все още не знаят какво е победа и имат на сметката си две загуби. Следващата проверка за Минчев и компания ще бъде на 28 август (сряда), когато ще премерят сили с Либрамон.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spirou Charleroi (@spiroubasket)

Гостите се пребориха за аванс от 4 точки в края на първата част. Германците показаха още по-добро лице в хода на втория период и авансът им придоби двуцифрени изражения, за да се изстрелят при 52:39 на голямата почивка. След паузата домакините не намериха начин да стопят изоставането си и техните съперници си тръгнаха с победата.

Минчев затвърди мнението, че ще бъде сред лидерите на белгийците. Българският национал поведе листата на реализаторите на тима от Шарлероа във втори пореден мач. Крилото напусна паркета със 17 точки.

Тагове: Йордан Минчев, Спиру Шарлероа