Константин Костадинов с първи минути за Тенерифе

(сн. Baskonia/X)
01-09-2024 10:27 | BGbasket.com

Константин Костадинов направи неофициален дебют с екипа на Ла Лагуна Тенерифе. Българинът и неговите съотборници стартираха успешно с контролите в подготовката за новия сезон. Момчетата на Чус Видорета надвиха Баскония със 78:74 в проверка, която се изигра във „Фернандо Буеса Арена“.

Следващата контрола за Костадинов и компания ще бъде на 6 септември (петък), когато ще имат ново гостуване, този път на Андора.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, а на голямата почивка гостите фиксираха 39:34 в своя полза. Мачът продължи да бъде равностоен и при подновяването на играта, като в края на предпоследния период „златисто-черните“ запазиха крехкия си аванс и дръпнаха с 2 точки. Ситуацията на паркета не се промени особено и във финалната десетка, но това спря Тенерифе да си тръгне с победата.

Костадинов се включи от пейката при неофициалния си дебют за участника в Шампионската лига. Българският национал обаче не успя да се разпише. Крилото завърши с 2 борби за 7 минути игра. При стрелбата си той бе 0/1 от близко разстояние и 0/1 зад дъгата.

Фран Гера наниза 13 точки от неговите съотборници, Бруно Фитипалдо завърши с 11.

Чима Монеке бе над всички за баските с 25 точки и 5 борби.