Йордан Минчев напомни за реализаторските си качества при победа на Шарлероа

(сн. GZaracas Sport)
05-09-2024 10:12 | BGbasket.com

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа се върнаха на правия път преди старта на новия сезон. Българинът и неговите съотборници сразиха Ден Бош със 76:68 в контрола, която се изигра пред тяхна публика.

По този начин баскетболистите на Сам Ротсарт имат на сметката си три победи и три загуби в изиграните проверки до този момент. За белгийците подготвителните мачове не спират дотук. Минчев и компания ще участват на турнир в Брюксел, където ще играят още домакините, местният Остенде и германският Гьотинген. Надпреварата ще се състои на 7 и 8 септември, а тимът от Шарлероа ще открие полуфиналите срещу Остенде.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spirou Charleroi (@spiroubasket)

Водачеството често сменяше своя притежател на старта, а домакините съумяха да си издействат актив от 3 точки в края на дебютната част. Равностойният характер се запази в началото и на втория период, но тимът от Шарлероа увеличи оборотите и не срещна трудности на голямата почивка да фиксира 43:29 в своя полза.

Белгийците рядко допусках сривове и в хода на третата част, като това се оказа достатъчно да се отскубнат с 13 точки след 30 минути. Гостите се върнаха в играта до известна степен във финалната десетка, но Спиру не се стъписа от този факт и довърши започнатото.

Минчев не пропусна да напомни за своите реализаторски качества. Българският национал бе в основата на победата за тима от Шарлероа. Крилото остави на сметката си 14 точки.

Тагове: Йордан Минчев, Спиру Шарлероа