Първо поражение за Миньор 2015 преди началото на сезона

(сн. BGbasket.com)
06-09-2024 20:01 | Деляна Кадиева

Отборът на Миньор 2015 допусна първо поражение в приятелските срещи от предсезонната си подготовка. Баскетболистите на Георги Младенов отстъпиха на сръбския Раднички Крагуевац със 74:85 в първата среща между двата състава.

На 7 септември (събота) от 16:00 часа предстои и втората контрола между двата отбора, която отново ще се проведе в зала "Борис Гюдеров".

Преди началото на мача от клуба на Раднички Крагуевац подариха на Николай Горанов и Георги Младенов специални тениски на националния отбор на Сърбия с фамилии им на гърба.

Сръбския състав успя да поведе с двуцифрена преднина след десет минути игра - 31:20, но до почивката перничани успяха да скъсят изоставането си до 5 точки при 39:44.

След подновяването на играта Миньор 2015 натисна противника си, като успя да играе точка за точка и дори да поведе с лека преднина. В края на третата четвърт обаче тимът от Перник все още отстъпваше в резултата с 61:64. През заключителния период съставът на Георги Младенов позволи на противника си отново да дръпне напред в резултата, като без достатъчно време за обрат, отстъпи победата на Раднички.

Тагове: Миньор 2015, Раднички Крагуевац