Павлин Иванов сред най-добрите при успех на Менорка

(сн. Hestia Menorca/X)
12-09-2024 10:38 | BGbasket.com

Павлин Иванов, Емил Стоилов и Менорка дадоха победоносен ход на своите контроли. Двамата българи и техните съотборници отказаха Палма с 84:57 в проверка, която се изигра на техен терен.

Това бе втори мач за момчетата на Хавиер Замора преди старта на сезона след този, който изиграха за Купата на Испания преди дни. За Иванов, Стоилов и компания предстои турнирът Estrella Damm Ciutat de Maо, който ще се проведе на 13 и 14 септември, а участие ще вземат Варезе и Реал Мадрид.

Домакините овладяха инициативата и след 10 минути игра се откъснаха с 6 точки. Във втората част Менорка изцяло наложи волята си и на голямата почивка направи така, че да фиксира 50:26 в своя полза. През второто полувреме гостите ситуацията на паркета не се промени и това бе всичко.

Иванов намери място в стартовата петица и изигра силен мач с екипа на новия си тим. Българският национал постави името си сред реализаторите и изигра роля за разгрома на отбора от остров Менорка. Гардът завърши с 12 точки, 2 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 30 минути игра. При стрелбата си той бе 3/6 от зад дъгата и 2/6 от средна дистанция.

От своя страна Стоилов влезе от пейката. Българският национал приключи със 7 точки, 1 борба и 2 чадъра за 13 игрови минути. При стрелбата си центърът бе 3/3 от близко разстояние и 1/2 от наказателната линия.

Марко Лукович бе над всички за победителите със 17 точки и 7 борби. Андрас Дез реализира 15.

Тагове: Павлин Иванов, Емил Стоилов, Менорка