Милър-Макинтайър и Цървена звезда останаха с празни ръце срещу ЦСКА Москва

(сн. vtb-league.com)
12-09-2024 22:20 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и Цървена звезда стартираха с грешна стъпка своето участие за Суперкупата на ВТБ Лигата. Американецът с български паспорт и неговите съотборници загубиха срещу ЦСКА Москва с 92:94 в мач от втория кръг от втория кръг в група А, който се изигра във "ВТБ Арена", Москва.

Така съставът на Янис Сфейропулос по всяка вероятност ще се бори за третото място след края на груповата фаза в надпреварата. Припомняме, че сърбите имат на сметката си три победи и една загуба в контролите. Утре (петък) Милър-Макинтайър и компания ще премерят сили с Локомотив Кубан в последен мач от груповата фаза.

Руснаците стартираха ударно и се пребориха за двуцифрен актив, повеждайки с 12 точки в края на първата част. Сърбите започнаха да намират себе си през втория период и редуцираха значително изоставането си, но московчани разчитаха на силното си представяне в нападение и направиха така, че да оформят в 46:36 в своя полза на голямата почивка.

До голяма степен третата част също премина под диктовката на московските „армейци“ , които продължиха в същия дух, особено в офанзивен план, за да се отскубнат отново с 10 точки след 30 минути игра. „Звездашите“ включиха на друга скорост във финалната десетка и сътвориха пълен обрат, но отборът от Москва имаше последната дума в края и удържа драматичната победа.

Милър-Макинтайър започна в стартовата петица, но този път не успя да намери себе си в нападение. Все пак българският национал остана на крачка от дабъл-дабъл. Гардът финишира със 7 точки, 1 борба и 7 асистенции за 26 минути в игра. При стрелбата си той бе 2/7 от близка дистанция и 1/3 зад арката.

Айзея Кейнън (5 откраднати топки) и Урош Павлович (5 борби) нанизаха по 21 точки от неговите съотборници. Огниен Добрич завърши с 12 и 5 овладени под двата ринга топки.

Мелоу Тримбъл поведе ЦСКА към победата с 21 точки, Алекса Аврамович добави 16, Каспър Уеър завърши с 14.

Тагове: Коди Милър-Макинтайър, Цървена звезда