Берое Стара Загора стартира с победа в Адриатическата лига

(сн. БФБ, архив)
02-10-2024 19:45 | BGbasket.com

Берое Стара Загора започна с победа новия сезон в Адриатическата лига при жените. На старта тимът надви у дома хърватския Трешневка 2009 с 81:71. Двубоят бе много оспорван, като всичко се реши в последната част.

Домакините отбелязаха 13 тройки в мача, но от внушителните 38 опита, вкараха повече наказателни удари и допуснаха по-малко грешки.

Двубоят започна сравнително равностойно, като гостите имаха леко предимство и след десет минути игра водеха с 27:21. Българският тим имаше проблеми в подкошието, но отбеляза 9 тройки само за първото полувреме и стигна до обрат, като за кратко дръпна и с 8, но на почивката съперникът изравни за 43:43.

Силна серия за Берое малко след паузата откъсна тима напред и с двуцифрена разлика, но Трешневка 2009 бързо върна интригата, намалявайки на 57:59 преди заключителния период. В оставащото време обаче баскетболистките на Албена Хубенова отново натрупаха преднина и спечелиха.

Божица Муйович бе най-резултатна за успеха с 22 точки и 7 асистенции. Радостина Христова отбеляза 19 точки, със 17 е Рейчъл Териът, 14 вкара Гергана Маданкова, а със 7 точки и 11 борби е Александра Петрова.

За съперника Доря Ива Зая вкара 21 точки, с 20 е Лена Билич.