Милър-Макинтайър и Цървена звезда стъпиха накриво в Адриатика

(сн. Split/Renato Pezii)
07-10-2024 11:00 | BGbasket.com

Коди Милър-Макинтайър и Цървена звезда не успяха да добавят още един успех на своята сметка в Адриатическата лига. Американецът с български паспорт и неговите съотборници отстъпиха при визитата си на Сплит със 78:85 в мач от третия кръг.

По този начин баскетболистите на Янис Сфейропулос имат баланс от две победи и една загуба в регионалния турнир. На 12 октомври (събота) Милър-Макинтайър ще бъдат домакини нa Игокеа.

Домакините съумяха да се поздравят в с крехка преднина от 2 точки след 10 минути игра. Гостите не останаха длъжни и обратът не закъсня в хода на втората част, за да оформят 39:37 в своя полза

„Звездашите“ сториха всичко по силите си да запазят минималната си преднина и при подновяването на играта, като в края на предпоследния период тя бе само точка. Финалната десетка предложи своите драматични моменти, но в края хърватският отбор наложи волята си.

Милър-Макинтайър влезе от пейката, като този път не успя да се запомни с нищо. Бъгарският национал остана в игра 12 минути, за които не се разписа, а на сметката си остави скромните 2 борби и 1 асистенция. При стрелбата си гардът бе 0/1 зад дъгата.

Неманя Недович наниза 16 точки за тима от Белград. Огниен Добрич и Яго Дос Сантош добавиха по 14, като вторият има и 5 асистенции.

Шанън Шортър приключи със 17 точки, 5 борби и  5 асистенции.

Тагове: Коди Милър-Макинтайър, Цървена звезда, Адриатическа лига