Фенербахче се измъкна от лапите на Анадолу Ефес (видео)

(сн. euroleaguebasketball.net)
10-10-2024 22:40 | BGbasket.com

Фенербахче остана на перфектния път през новия сезон в Евролигата. Момчетата на Шарунас Ясикевичус ликуват в турския дуел, след като сломиха Анадолу Ефес с 83:78 в мач от втория кръг. В Баскетболния център за развитие насред Истанбул "фенерите"  дълго време държаха съдбата си в свои ръце, но в края на двубоя потрепериха срещу играчите на Томислав Миятович, като все пак им нанесоха първо поражение в най-комерсиалната клубна надпревара на Стария континент.

Срещата не бе доиграха от Тарик Биберович от страна на домакините и Илайджа Брайънт тази на гостите, тъй като последва спречкване между двамата и се наложи да бъдат изгонени. Действащите първенци на Турция вече имат пълен актив от две победи, а "сините" са с успех и поражение. На 15 октомври (вторник) Фенербахче ще приеме Цървена звезда. От своя страна Анадолу ще има гостуване на Макаби Тел Авив

Стартът се оказа обещаващ и точните стрелби валяха от двете страни, като акцентът премина още между съобразния дуел между Дан Отуро и Бонзи Колсън. Лекцията на втория обаче продължи с пълна сила и това се оказа достатъчно за гостите да си осигурят аванс от 6 точки в края на първата част.

„Фенерите“ материализираха преимуществото си във втория период и чрез серия от 13-4, дело на Кем Бърч и Тарик Бибиерович, за да се поздравят с първа двуцифрена преднина. Въпреки  опитите на Илайджа Брайънт да запали искрата за домакините, действащите шампиони на Турция не намалиха оборотите и на голямата почивка оформиха 46:37 в своя полза.

Уейд Болдуин и Колсън задържаха лидерството в ръцете на гостите при подновяването на играта. „Сините“ отново показаха, че могат да се борят за обрата чрез Брайънт, но гостите отново не се огънаха и си издействаха разлика от 9 точки в края на предпоследната част.

Във финалната десетка Бърч и Болдуин затвърдиха тенденцията за „фенерите“. Пореден щурм, този път дело на Шейн Ларкин, Родриг Боба и Отуро, върна надеждите на домакините за равенството в последните 2 минути. Ключова тройки на Марко Гудурич и Артурс Жагарс отново помогна действащите шампиони на Турция да си върнат спокойствието до края на мача.

Бонзи Колсън даде тон на победителите с 16 точки. Уейд Болдуин наниза 15, Артурс Жагарс и Найджъл Хейс-Дейвис (5 борби и 5 асистенции) нанизаха по 11. Кем Бърч регистрира 10 и 8 овладени под двата ринга топки.

Дан Отуро бе над всички за Анадолу с 21 точки и 6 борби се отличи за Анадолу. Илайджа Брайънт завърши с 15 и 6 овладени под двата ринга топки, Родриг Бобоа реализира 11.

Тагове: Анадолу Ефес, Фенербахче, Евролига