Минчев окрили Спиру за втори успех в BNXT Лигата

(сн. Spirou Basket/Facebook)
13-10-2024 21:33 | BGbasket.com

Йордан Минчев и Спиру Шарлероа се върнаха на правия път в BNXT Лигата. Българинът и неговите съотборници матираха Йоаст Юнайтед с 87:77 в мач, който се изигра на нидерландска земя.

Баскетболистите на Сам Ротсарт вече имат на сметката си две победи и две загуби в обединеното първенство на Нидерландия и Белгия. На 18 октомври (петък) Минчев и компания ще приемат Белфиус Монс Ено за нова среща в турнира.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Spirou Charleroi (@spiroubasket)

Гостите съумяха да измъкнат първата част, повеждайки с крехка разлика от 2 точки. Вторият период бе доста по-равностоен, но белгийците фиксираха 44:42 в своя полза.

Тимът от Шарлероа демонстрира още по-добра продукция при подновяването на играта и след 30 минути поведе с 12 точки. Във финалната десетка Спиру не отстъпи инициативата и довърши започнатото.

Минчев започна в стартовата петица и не разочарова със своето представяне. Българският национал се превърна в основен фактор за успеха на белгийците, като поведе листата на реализаторите и остана на крачка от дабъл-дабъл. Крилото се отличи с 19 точки, 9 борби и 1 открадната топка за 20 минути в игра. При стрелбата си той бе 7/8 от средна дистанция, 1/4 зад дъгата и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Сандер Холандерс наниза 14 точки, Коби Уилямс записа 12 и 6 борби.

Еван Тейлър приключи с 20 точки и 9 борби.

Тагове: Йордан Минчев, Спиру Шарлероа, BNXT Лига