Рилски спортист достигна кота 100 в Пловдив

(сн. facebook.com/rilskibasketcom, архив)
19-10-2024 15:44 | BGbasket.com

Рилски спортист записа очаквана победа в женската А група. Тимът надви като гост Академик Пловдив със 100:34 в зала „Олимпиада“, след като водеше през цялото време на срещата.

Успехът бе първи за състава от Самоков в шампионата от началото на сезона, като има и една загуба, а в следващия кръг ще гостува на Берое Стара Загора. Отборът на Елена Петрова пък вече е с две загуби и му предстои визита на Локомотив София.

Силна серия още в началните минути откъсна гостите напред, като след първата четвърт те водеха с 26:8 след много силна игра в подкошието. Академик се доближи до 12 малко след старта на втория период, но на почивката баскетболистките на Маргарита Маринкова отново увеличиха дистанцията – 46:20, макар и без вкаран наказателен удар за първото полувреме.

Тенденцията се запази и през третата четвърт, в която Рилски спортист ограничи съперника си едва до 6 точки и преди последните десет минути се откъсна със 73:26, а до края спечели още по-убедително.

Победителите имаха предимство по всички показатели, като вкараха 58 точки под коша, с висок процент, а освен това отбелязаха и 9 тройки срещу едва 1 за опонента.

Шест баскетболистки завършиха с двуцифрен точков актив за победителите, като най-резултатна с 16 бе Гергана Никова (5 асистенции), а дабъл-дабъл от 15 точки и 10 борби бе Преслава Попова.

За разлика от Рилски спортист, където повече от половната точки дойдоха от пейката, почти всички на Академик, който бе и в скъсен състав, дойдоха от титулярите. Над всички бе игралата без смяна Олга Дубровина с 13 точки, 6 борби и 5 откраднати топки, но и 8 грешки.