Десетина по-силни минути стигнаха на Спартак срещу Левски

28-10-2024 21:14 | BGbasket.com

Спартак Плевен постигна втората си победа в Sesame НБЛ, след 96:81 при гостуването си на Левски в София.

Домакините се оттеглиха и след първата, и след втората четвърт с по точка преднина, но силни последни 10-12 минути за Спартак донесоха победата за тима на Любо Минчев.

Дерек Кълвър доминираше в атаката на Спартак, като логично нападенията на гостите търсеха често центъра за предимство. Травион Халиуел също успя да мушне две бързи тройки за разлика в средата на първата четвърт.

Левски изпитваше обичайните трудности от фаул линията, но след изпуснати 2 наказателни удара, Златин Георгиев наниза две тройки.

Нападението на "сините" изглеждаше много хаотично в повечето моменти, но по-големият проблем за тях бяха неволите в защита, да парират силните изяви на чужденците от Спартак. Стрелбата от тройката обаче държеше Левски наравно със съперника и след първата част дори домакините имаха аванс от точка - 24:23.

Спартак отново поведе в началото на втория период, когато "сините" заложиха на най-опитната си възможна петица и успяха да се държат в мача с нея.

Идентична бе ситуацията и във втория период, и макар Спартак да бе напред в резултата в по-големи отрязъци от него, Левски пак излезе с една напред на почивката - 42:41.

Равностойни бяха и първите минути от второто полувреме, като там домакините взеха и най-големия си аванс в двубоя от три точки.

Оттам обаче атлетизмът на плевенчани влезе в действие и с две серии те се откъснаха със своята най-солидна преднина от 11 точки.

Преди финалната част Спартак имаше аванс от 70:60, но вълненията продължиха и за двата отбора. В пореден мач Левски свърши горивото за заключителните минути и бързите гардове на противника се възползваха.

Седем минути преди сирената Левски загуби и Димитър Маринчешки след техническо и след това бърз фаул, което допълнително наклони везните.

Въпреки всичко битката за "сините" продължи до последно, като на няколко пъти те успяваха да свалят под 10 разликата, но в този момент някой от Спартак връщаше тройка.

Първите си точки в елита записа 16-годишният Калоян Пенев от тима на плевенчани, а последните две минути се доиграваха.

Дерек Кълвър записа 22 точки и 12 борби за победата, 23 вкара Травион Холиуел, а Крисчън Кийлинг се отчете с 15 и 10 асистенции.

За Левски Андон Вачев вкара 17, 16 и 9 борби добави Димитър Маринчешки.