България (20) губи от Словения със 16 точки

Иван Лилов вкара 22 точки (снимка: ФИБА)
22-06-2007 22:55

Българският младежки отбор под 20 години загуби първата си среща от международния турнир в памет на "Димитър Георгиев" в Кавадарци, Македония. По-рано днес момчетата на треньора Иван Чолаков паднаха от Словения със 63 - 79. Първата част бе равностойна и завърши 20-23 в полза на словенците. През втората и третата обаче българският отбор срещна трудности в нападение и успя да отебелжи само 11 във втората и 12 точки в третата четвърт. След 30 минути игра вече губехме с 43-64. В последната намалихме резултата, но като цяло играта на националите бе слаба.Най-резултатен в мача стана Иван Лилов, отбелязал 22 точки, а 16 добави Павел Иванов. Основния реализатор на отбора Чавдар Костов игра с висока температура и завърши само с 4 точки за 27 минути на терена.

„Започнахме добре мача, дори в началото водехме с 5-6 точки,” сподели специално за BulgarianBasket.com директора на мъжко направление към БФБ Христо Христов. „След това обаче срешнахме трудности при изнасянето на топката и направихме много технически грешки. Словенците се възползваха и натрупаха преднина. Успяхме да намалим разликата и точно, когато трябваше да направим прелома, не успяхме. Единствен на ниво бе Павел Иванов. Той не игра на предния турнир в Роан заради контузия. Сега всички от ръководството сме доволни от него както в защита, така и в нападение. Иван Лилов игра добре, вкара най-много, но допусна много брак в играта си. Словенците са много добър отбор, те са с амбиции за медал от Евробаскет 2007, още повече са домакини на шампионата. Центровете на отбора също не задоволиха. Започнахме с Тома Фиков, но той набързо натрупа фалове и не успя да се включи добре. Никола Колев и Веселин Филчев не разкриха възможностите си.” Завърши Христов.

Състезателя на Нова Горица Ян Мочник бе най-резултатен за словенците с 15 точки. Шест играчи обаче от тях достигнаха двуцифрен актив от точки.

Утре нашите играят с домакините Македония в 21.00 българско време.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ ДВУБОЯ СЪС СЛОВЕНИЯ.