Първа победа за Цибона в Евролигата

Цибона се справи с Жалгирис (Kristijan Komarica)
11-11-2009 23:01

Цибона регистрира първата си победа в Евролигата този сезон след като в Загреб бе надигран Жалгирис с 64-52. След този мач и двата отбора са на дъното в група А с 1 победа и 3 загуби.

Марко Томас бе най-резултатен за победителите с 14 точки, Ведран Вукушич добави 11, а Марин Розич и Лукша Андрич по 10. Мирза Бегич вкара 14 за гостите, а Травис Уотсън завърши с 9 точки и 12 борби.

Цибона започна силно, но Маркъс Браун и Марти Почиус помогнаха на Жалгирис да изравни за 16-16 след 10 минути игра. Гостите дори поведоха с 29-30 към края на полувремето, но Цибона си върна аванса и бе напред 35-31 на почивката.

След нея, серия от 10-0 за домакините направи резултата 47-38, но Жалгирис успя да намали до 49-46 в началото на четвъртата част.

Силна защита и вдъхновеният Марко Томас обаче направиха резултата 61-48 минути преди сирената и хърватите спечелиха първата си победа.