Хелга обърна Адрес в АБА

Хелга с първа победа за сезона
14-01-2011 10:22

Първа победа за новия сезон в АБА при мъжете постигна отборът на Хелга. В една интересна и оспорвана среща тимът успя да надделее над Адрес със 74-60 след обрат през второто полувреме.

Първата част бе равностойна и в нея нямаше откъсвания. Двата отбора играеха кош за кош, а след края й Адрес бе напред с 21-19. През втората част играта също бе равностойна, като Адрес успя да вземе малка преднина и на почивката водеше с 37-31.

След паузата обаче всичко се обърна. Хелга заигра далеч по-добре и обърна резултата. След 22-10 в третата част тимът поведе с 53-47. В последните десет минути пък преднината не само бе задържана, а и увеличена и така Хелга спечели тази среща.

Най-резултатен за победителите бе Стефан Стоянов, който завърши с 23 точки. Петър Иванов добави 17 и 8 борби, а с 16 и 9 завърши Живко Радевски.

За Адрес Теодор Янчев игра силно и приключи с дабъл дабъл от 30 точки и 13 борби. Любомир Балабанов се отчете със 17 точки и 9 борби, а но друг от тима не стигна границата от 10 точки.