No Frame мачка в АБА

Константинов продължава със силните си игри (сн. BGbasket.com)
25-01-2011 10:32

Шампионът в АБА от миналия сезон, тогава с името Bricks, No Frame продължава с победите в група А на турнира. Този път тимът се справи лесно с Young Basket Boys с резултат 102-40. Това е трети пореден успех за отбора, докато съперникът им е с 1 победа и 2 загуби.

Срещата бе решена още в първата част. В нея No Frame бе пълен господар на терена и поведе с 36-9 след десет минути игра. През втората преднината стана още по-внушителна и на почивката шампионите бяха напред с 56-15.

Тази разлика накара играчите на No Frame да се поотпуснат и третата част бе спечелена от съперниците им с 2 точки. Това обаче сякаш ядоса тима и в последните десет минути те добавиха още 22 точки към преднината си, която в края стигна цели 62 точки.

Поредният си силен мач изигра Ивайло Константинов. Той бе неудържим за съперниците си и бе близо до нов трипъл дабъл. Константинов завърши срещата с 37 точки, 14 борби, 9 откраднати топки и 6 асистенции, което му донесе коефицент от 52 пункта. Много добре игра и Камен Димитров, който се отчете с 16 точки и по 7 асистенци и откраднати топки, а Филип Сребров и Ангел Стоянов вкараха по 13 точки.

За Young Basket Boys единственият с двуцифрен точков актив бе Божидар Бораджиев, който завърши с10 точки. С 8 и 9 борби се отчете Станислав Петрунов, а 7 точки добави Ивайло Петров.