Old Stars 22 и FireBall с победи в АБА

01-03-2011 12:48

Два мача се изиграха снощи в Аматьорската баскетболна асоциация. Първо в група D Old Stars 22 надигра Мечетата с 62-47, а след това в група В FireBall се справи с Team Zero с 68-62.

След равностойна първа част Old Stars 22 се откъсна с 5 точки, а след като добави още 6 към преднината си през втората дръпна с 11 на почивката. Мечетата се опитаха да се върнат и свалиха 6 точки от пасива си, но в последните десет минути играчите на Old Stars 22 бяха по-добри и взеха победата.

Old Stars 22 играха много отборно и отбелязването на точките бе разпределено между различните играчи. С 10 точки и 10 борби завърши Атанас Димитров, а по 9 точки вкараха Асен Цеков и Юри Зехирев (10 борби). За Мечетата 23 точки отбеляза Радослав Райчев, а с 13 завърши Илиян Петков.

Old Stars 22 са с 3 победи и 1 загуба в групата, докато Мечетата са с 3-2. И двата отбора са си осигурили класиране напред.

Мачът между FireBall и Team Zero започна по-добре за последните, които взеха аванс от 8 точки след първата част. През втората обаче ролите се размениха и резултата бе обърнат за 38-32 на почивката в полза на FireBall. След почивката двата тима изиграха драматични минути, но в края FireBall успя да измъкне победата. След този мач стана ясно, че и двата тима продължават напред, като от тази група отпада Fire.

Георги Чакъров изигра силен мач за победителите и завърши с 25 точки и 7 борби. Илиян Василев се отчете с 15 точки, а 13 добави Борис Стоименов. За Team Zero с 28 точки приключи Делян Дамянов, 13 добави Георги Дамянов, а дабъл дабъл направи Иван Трендафилов - 12 точки и 12 борби.