No Frame поведе на Dndbg.com в четвъртфиналите на АБА

(сн. BGbasket.com)
28-06-2011 10:17 | Иван Вълчанов

No Frame победи Dndbg.com с 64-60 и по този начин поведе в четвъртфиналната серия между двата отбора в АБА. Успехът дойде трудно, като се наложи срещата да бъде решена в продължение след изключително равностойна игра. Вторият мач е на 30-и юни (четвъртък).

No Frame започна срещата по-силно и през първата четвърт успя да се откъсне с 5 точки напред. След добра втора четвърт за Dndbg.com обаче на почивката резултатът бе равен – 32-32. No Frame отново успя да се откъсне със 7-8 точки напред през третата част, но противникът отказваше да се пречупи. Малко преди края на срещата разликата бе 8 точки, но Dndbg.com я заличи, а 9 секунди преди края всичко започна отначало.

Отборите си размениха по един наказателен удар и така се стигна до ново равенство, което прати мача в продължение. С много напрежение и грешки в добавеното време в крайна сметка No Frame успя да се откъсне с 4 точки напред и да стигне до крайния успех.

Ивайло Константинов записа 24 точки, 12 борби, 7 откраднати топки и 5 асистенции за победата на отбора си. С 10 точки и 10 борби пък се включи Тома Фиков.

За Dndbg.com Пламен Дечев записа 17 точки и 8 борби. Дабъл дабъл от 16 плюс 12 добави Александър Иванов, а с 11 точки завърши Искрен Иванов.