Уисконсин прекрати перфектния сезон на Кентъки, среща Дюк на финала в NCAA

05-04-2015 11:08

Уисконсин прекрати перфектния сезон, който Кентъки беше на път да осъществи, след като го победи на полуфинал в Мартенската лудост в NCAA. Уисконсин се наложи с резултат 71-64 и продължава към утрешния финал на колежанското първенство. Там тимът ще срещне Дюк, който победи Мичиган Стейт с 20 точки разлика – 81-61.

Уинсконсин и Кентъки изиграха много оспорван мач, преминал през обрати. На почивката резултатът беше равен – 36-36, а в минутите след нея Уисконсин поведе. При 6 минути до края Кентъки обърна резултата, но серия от 8-0 върна водачеството на бъдещия финалист. В последните 56 секунди Уисконсин записа 7-1 и си осигури победата.

Франк Камински наниза 20 точки за победителите, а 16 добави Сам Декър. За Кентъки 16 отбеляза Карл-Антъни Таунс, а 13 – Андрю Харисън.

В другия полуфинал Дюк стигна до победата доста по-лесно. Тимът натрупа двуцифрена преднина до почивката за 36-25, а разликата се запази двуцифрена през цялото второ полувреме и се увеличи почти двойно. Джъстис Уинслоу вкара 19 точки за Дюк, а 17 добави Куин Кук. За Мичиган Стейт Дензъл Валънтайн регистрира 22 точки, а Травис Трайс – 16.