Академик Благоевград остана без загуба, Левски 2014 -2 с втори успех на запад

Силен Йордан Минчев за Левски 2014 -2
15-11-2015 19:05

Академик Благоевград завърши без загуба в първото завъртане на западния регион на мъжката А група. Четвъртата победа на тима дойде като гост на Видабаскет с резултат 71-58. След този кръг видинчани са с по 2 победи и загуби. В следващия благоевградчани почиват, а Видабаскет посреща Левски 2014 -2.

Отборите изиграха много равностойно първо полувреме, след което гостите имаха само 2 точки преднина. Те обаче успяха да натрупат по-сериозен аванс през третата част, която спечелиха с 9 точки разлика, а до края запазиха водачеството.

За победителите Тодор Захариев записа 20 точки и 12 борби, 15 отбеляза Михаил Танев, а 12 – Антонио Илиев. Пламен Станков отбеляза 14 точки за Видабаскет, а с по 12 се отчетоха Теодор Николов и Христо Михайлов.

В другия мач от региона Левски 2014 -2 записа категорична победа като гост на Рилски спортист -2 с резултат 94-74. „Сините” спечелиха всички части на срещата, а разликата се натрупа най-вече във втората и четвъртата. До момента столичани са с актив 2-2, а самоковци – с 2-1. В следващия кръг вторият отбор на Левски 2014 гостува на Видабаскет, а този на Рилски спортист посреща Академик София.

Йордан Минчев вкара 23 точки за победителите, 20 плюс 11 борби добави Ивко Ивков, а с 19 и 8 асистенции завърши Евгени Хаджирусев. За Рилски Александър Милов вкара 30 точки, а 17 и 8 борби регистрира Георги Бързаков.