Левски 2014 -2 сигурен за първата шестица на А група, Академик (Бл) с 6-0

Ивко Ивков с 30 точки днес (сн. lap.bg)
13-12-2015 19:31

Вече са ясни двата отбора от западния регион на мъжката А група, които се класират директно в първата шестица за втория етап от шампионата. Лидерът в региона Академик Благоевград записа шеста поредна победа и е без загуба, а Левски 2014 -2 регистрира четвърти пореден успех и си гарантира директно продължаване в първата шестица за втората фаза на първенството.

Третият и четвъртият отбор в класирането на региона ще играят бараж, в който ще определят кой ще бъде третият отбор, който ще попадне в първата шестица. загубилият баража плюс петият в крайното класиране ще играят във втората петица от следващата фаза на А група.

В следващия, последен кръг от този етап на 10-и януари 2016 Академик Благоевград ще посрещне Видабаскет, а Левски 2014 -2Рилски спортист -2. На 18-и декември ще бъде изигран отложеният мач от седми кръг между Левски 2014 -2 и Академик Благоевград.

Благоевградчани записаха победа с 86-81 в оспорван мач като гости на Рилски спортист -2. Самоковци поддържаха малка преднина през повечето време от първата половина на мача. много равностойна игра през третия период доведе до точка преднина в полза на Академик, който до средата на последната десетка натрупа двуцифрен аванс и реши мача в своя полза. Тодор Захариев допринесе с 28 точки и 11 борби за победата на отбора си, а по 14 отбелязаха Денис Петков и Антонио Илиев (7 борби). За Рилски Александър Милов записа 30 точки и 9 борби, Георги Бързаков – 16 плюс 11, а Мирослав Васов записа 15 точки.

В другия мач от деветия кръг вторият отбор на Левски 2014 разби Академик София с 87-54 като гост в Правец. „Сините” натрупаха преднина от 10 точки още в първата четвърт. До почивката домакините намалиха разликата, но след 22-7 в третата и 34-22 в четвъртата част разликата в полза на гостите стана разгромна. Ивко Ивков бе над всички с 30 точки (5/7 от тройката) и 11 борби за победата, 16 вкара Иван Алипиев, а 15 – Мартин Тимов. За Академик Цветомир Акимов регистрира 15 точки, а Цанко Краев – 11.