Топ отбори в NCAA си спретнаха супер трилър (видео)

(AP photo)
05-01-2016 14:51

Два от топ отборите в NCAA изиграха вълнуващ мач, който накара феновете в залата да са в нея доста след 23.00 часа. №1 Канзас в крайна сметка успя да спечели у дома срещу №2 Оклахома със 109-106 след цели три продължения.

Отборите изиграха 55 минути повече от вълнуващи моменти, които видяха безброй страхотни отигравания и важни кошове. Още по-интересното е, че за първи път в легендарното игрище на Канзас, носеща името на Джеймс Нейсмит, за първи път се играят три продължения. Също така в историята има само още един мач между №1 и №2 с три продължения - той обаче е през далечната 1957-а и е между Канзас и Северна Каролина в спор за титлата.

За гостите цели 46 точки имаше звездата Бъди Хийлд, който бе пазен много здраво, но въпреки това не спираше да бележи. В последната минута на третото продължение обаче именно негови грешки костваха победата на Оклахома.

Гостите водеха с 1 точка, но Хийлд позволи топката да му бъде открадната от Франк Мейсън, след което Девонте Греъм вкара два наказателни за Канзас. Последва нова добра намеса в защита на Мейсън, който след това сам вкара два наказателни и при 8 секунди до края фиксира крайната разлика.

За победителите с 27 точки и 13 борби завърши звездата Пери Елис, а общо 41 точки имаха Уейн Селдън и Девонте Греъм.

Хийлд пък успя в 13 от 23 опита за стрелба, въпреки страхотната защита на Мейсън. Това пък показва още веднъж, че това е неговият сезон, в който е кандидат №1 за играч на годината.

Оклахома тръгна силно и след серия от 28-7 поведе с 10 точки, след като изоставаше с 11. След това мачът вървеше кош за кош, като и двата тима имаха възможности да го спечелят - и в редовното време и в първите две продължения. При 2.1 секунди до края на редовното време Кадийм Латин от Оклахома пропусна от наказателната линия и така не може да донесе успеха на своите. Канзас пък можеше да бие със сирената и на първото и на второто продължение, но първо Селдън, а след това и Мейсън пропускаха.

Ето и видео с най-интересното от мача, а то си заслужава...