Кънектикът би Синсинати след 4 продължения и изключителен кош в третото (видео)

Адамс бе героят за Кънектикът
12-03-2016 14:05

Сезонът в NCAA наближава своят край, а скоро ще влезем и в рамките на March Madness. Снощи се изигра четвъртфиналът на турнира на American Athletic Conference, в който Кънектикът победи Синсинати със 104-97. До крайния резултат обаче се стигна след цели четири продължения, много драматични моменти и един изключителен кош.

Синсинати поведе с 13 точки през първото полувреме, но съперникът изравни през второто. След това мачът отиде в първо продължение, последва и второ, в което Джейлън Адамс изравни с успешен пробив секунди преди края. Най-драматично бе третото, в което Синсинати поведе с 3 точки при оставащи 0.8 секунди след тройка. След това Адамс получи топката и я изстреля от своята половина, като влезе и взриви съотборниците му. Това сякаш отчая Синсинати, които в четвъртото продължение просто нямаха психически сили.

Треньорът на Синсинати оспори тройката на Адамс в края на третата част, като според него часовникът не е тръгнал навреме.

Даниъл Хамилтън имаше 32 точки за победата, а героят Джейлън Адамс приключи с 24.

За Синсинати с рекордните в кариерата си 37 точки приключи Трой Копейн.