Видабаскет излъга Левски като гост, Чавдар отказа Академик София в края

06-11-2016 19:34

Видабаскет нанесе първа загуба на втория отбор на Левски 2014 в Западната А група. В много драматичен и интересен мач в зала "Триадица" видинчани спечелиха с драматичното 66-64. Двубоят се реши в последните секунди и можеше да завърши в двете посоки.

Левски взе първата четвърт, но втората и третата бяха за видинчани, които влязоха с аванс от 10 точки за последните десет минути. "Сините" дадоха всичко от себе си и след 8-1 намалиха до 2 пасив при две минути до края, а пък при 20 секунди на таблото и изравниха. След това обаче Юлиян Колев отбеляза кош и бе фаулиран, като вкара и от наказателната линия. Последва нарушение срещу Хаджирусев, който отбеляза първия и вкара втория опит, но Стоев взе борбата и срещата свърши.

Най-резултатен за победителите стана Пламен Станков със 17 точки, а 13 добави Станислав Стоев. За домакините с 20 точки, 5 борби и 5 асистенции приключи Евгени Хаджирусев, а Лъчезар Димитров имаше 14 точки и 5 асистенции.

сн. Йоана Тодорова

Много интересен мач се получи и в Троян, където местният Чавдар надигра Академик София с 90-76. Всичко се реши в последната част, която започна с аванс от само три точки за домакините. Двата тима бяха близо до четири минути преди края, когато разликата си беше едва 4 точки, но Ценко Наков отговори с кош, а след това троянци нанизаха и четири поредни тройки, две от които на Наков, и така спечелиха.

С дабъл-дабъл за победата се отличи Данаил Христов с 22 точки и 15 борби, а Ивайло Вучков добави 16 и 7. За гостите най-резултатен с 25 точки бе Николай Грозев, а Цветомир Чернокожев добави 12 и 14 борби.

След този кръг четири отбора са с баланс 2-1, Академик София е на пето място с 1-2, а ЦСКА е последен без победа.