Левски и Чавдар Троян се приближиха на победа от лидера Видабаскет

(сн. BGbasket.com)
11-12-2016 19:30

Левски 2014 -2 победи лидера в класирането на западната А група за мъже с 83-74 като гост в мач от осмия кръг. Така „сините” се приближиха само на победа от днешния си съперник, след като до момента видинчани са с актив 6-2, а столичани – с 5-3. Отборите спечелиха по една четвърт през първото полувреме, като на почивката домакините имаха аванс от 5 точки. През третата част обаче Левски обърна резултата и се откъсна с 8 точки напред. Видабаскет не успя да свали разликата под 4 точки през цялата последна десетка и съперникът му си тръгна с победата.

Иван Алипиев изигра страхотен мач за победителите и завърши със 7/12 опита от тройката за общо 29 точки плюс 7 борби. 22 точки и 6 борби записа Ангел Пейчинов, а 21 плюс 6 асистенции и 5 борби – Лъчезар Димитров. За Видабаскет Теодор Киров направи дабъл дабъл от 25 точки и 10 борби, 16 вкара Юлиян Колев, а 12 – Теодор Николов, който добави и 6 борби.

Чавдар Троян също записа пета победа и се изравни на второто място във временното класиране с Левски 2014 -2. Троянци надвиха Академик София като гости с резултат 103-86, след като изиграха много силни втора и трета част, в които натрупаха сериозна преднина. Академик дели четвъртото място с Рилски спортист -2 с по 4 победи и загуби.

За Чавдар Данаил Христов вкара 29 точки и добави 11 борби, 24 (6/9 от тройката) наниза Тодор Колев, който добави по 4 борби, асистенции и отнети топки, а със 17 точки и 9 асистенции завърши Ценко Наков. За Академик Георги Дамянов беше най-резултатен с 21 точки, 20 добави Румен Василев, а с 15 и 11 асистенции се отчете Милен Дудев.

В третия мач от региона Рилски спортист -2 се наложи над ЦСКА с 86-68, нанасяйки осма поредна загуба на съперника си. Самоковци са с актив 4-4 до момента, а след равенство на почивката днес изиграха отлични трета и четвърта част, в които натрупаха голямата разлика. Адриян Секулов наниза 30 точки (4/4 от тройката) и добави 8 борби и по 4 асистенции и отнети, Мирослав Васов завърши с 16 точки и 5 борби, а с 13 плюс 6 се включи Николай Стоянов. За ЦСКА Ивайло Тонев вкара 34 точки, а с 15 и 8 борби завърши Георги Кендеров.

Мачовете от региона в следващия кръг са: ЦСКА – Чавдар Троян, Академик София – Видабаскет и Левски 2014 -2 – Рилски спортист -2.