Северна Каролина е на финал в NCAA след драма с Орегон (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
02-04-2017 10:23

Северна Каролина отново е на финал в NCAA. Тимът успя да победи Орегон със 77-76 във втория полуфинал и ще спори за титлата с Гонзага.

Последните секунди бяха изключително драматично. При аванс от точка, "Катранените пети" пропуснаха четири наказателни удара поред, но два пъти взеха борбата в нападение и след втория оставиха времето да изтече.

През първото полувреме Орегон водеше с 8 точки, но Северна Каролина обърна резултата още до почивката. През второто полувреме двата тима продължиха здравата битка, а "Катранените пети" водеха през цялото време. Те поддържаха аванс от около 7-8 точки, като чак в края допуснаха съперника да се доближи опасно. В последните секунди те обаче удържаха напора на Орегон и ще играят финал за втора поредна година.

Страхотен мач за победата изигра Кенеди Мийкс с 25 точки и 14 борби, а Джъстин Джексън добави 22 точки.

За Орегон с 21 точки приключи Тайлър Дорси, а Дилън Енис имаше 18 и 6 борби.

Тагове: NCAA, March Madness