Бившият отбор на Памела Дечева спечели NCAA (видео)

(USA Today)
03-04-2017 20:04

Южна Каролина е новият шампион при дамите в NCAA. Във финала тимът срещна Мисисипи Стейт и спечели с 67-55 след здрава защита. През 2012 година част от Южна Каролина бе дъщерята на Тони Дечев и Ивета Барчовска - Памела, като тимът стигна до Топ 16. И тогава и сега, отборът бе воден от Доун Стейли, която празнува първата си титла и първа за университета изобщо.

За Мисисипи Стейт остава огромното огорчение от загубата, след като на полуфинала тимът спря изумителната серия на Кънектикът от 111 поредни победи.

Южна Каролина натрупа аванс от 10 точки на почивката след доминация в подкошието и силна защита. През второто полувреме Мисисипи опита да се върне и се бореше здраво, но така и не успя да осъществи желания и търсен обрат.

Ейджа Уилсън бе над всички за успеха с 23 точки и 10 борби, а 18 и 10 имаше Алиша Грей.

За съперника с 12 точки приключи Виктория Вивианс, а 11 имаше Доминик Дилингам.

Тагове: NCAA, March Madness