Сашо Янев с важна победа срещу Цедевита

20-04-2017 12:02

Александър Янев и неговият Задар записа важна победа в последния кръг на хърватското първенство. Тимът на българския национал победи прекия си конкурент за петото място Цедевита със 71-63. Така до момента двата тима са с баланс 18-7. В следващия последен кръг от реовния сезон (22 април) Задар гостува на един от последните отбори Алкар, а съперникът им има по-тежка задача срещу втория Шибеник.

Българският национал отбеляза 6 точки и овладя 1 борба за близо 10 минути в игра.

Срещата започна оспорвано равенство след първите 10 минути при 23-23. На почивката тимът на българина успя да се откъсне с 6 точки напред. Цедевита допусна само 9 точки на Задар в третия период и намали изоставането си, но Янев и компания удържаха победата в последната част.

Тагове: Сашо Янев, Задар