Шампион 2006 с победа за завършек на втората шестица

25-03-2018 16:50 | BGbasket.com

Шампион 2006 завърши с победа участието си в женската А група през този сезон. Тимът спечели като гост срещу Асеновец 2005 с 66-54 в последен мач от втората шестица. Баскетболистките на Лъчезар Коцев поведоха от самото начало и до края не изпуснаха водачеството си. В този мач те бяха без капитана си Калина Иванова, на която предстои операция.

Впечатление направи много ниският процент при стрелбата и на двата отбора от далечно разстояние. Столичният тим отбеляза три тройки от 12 опита, докато Асеновец 2005 вкара само една от 26 стрелби.

Шампион 2006 завършва сезона на трето място във втората шестица с пет победи и пет загуби, докато Асеновец 2005 е с баланс 4-6.

Гостите взеха инициативата още в началните минути и натрупаха разлика, като след първата част водеха с 20-12. Вторият период бе много по-равностоен и на почивката преднината на тима от 8 точки се запази.

След почивката Асеновец 2005 се доближи само на 4 точки от своя съперник, но Шампион 2006 отново вдигна оборотите и преди решителните десет минути увеличи аванса си на 17 точки. До края домакините намалиха изоставането си, но нямаха сили за пълен обрат.

Най-резултатна за успеха бе Деница Петрова с 22 точки. Елена Димова завърши с дабъл-дабъл от 20 точки и 14 борби. Цветелина Димитрова се отчете с 9 точки и 15 борби. Отборът спечели цели 49 борби под двата коша.

За Асеновец 2005 отново много силен мач изигра Христина Гераскова, която се отчете с 22 точки и 13 борби. Елеонора Митева добави 13 точки.