Локомотив изненада Шампион 2006

27-10-2018 18:45 | BGbasket.com

Локомотив Стара Загора победи с 68:58 (21:21, 15:10, 16:14, 16:13) Шампион 2006 като гост в третия кръг от женската А група.

Още в самото начало двата отбора започнаха да се гонят в резултата, като гостите от Стара Загора имаха лека преднина, но въпреки това след 10 минути игра резултатът беше 21:21. Във втората част сценарият се повтори , а на почивката Локомотив имаше предимство от 5 точки (36:31). След това разликата само се увеличаваше. Пет минути преди края на срещата тя дори достигна до 11 точки (59:48). Домакините направиха опити да се върнат в мача в последните минути и въпреки, че успяха да стопят разликата до 6 точки (53:59), силите им не стигнаха за повече.

Най-резултатна за успеха на Локомотив беше Валерия Алексиева с 21 точки, а Виктория Иванова добави 16 точки.

За Шампион 2006 Цветелина Димитрова завърши с дабъл-дабъл - 15 точки и 12 борби, както и Елена Димова - 11 точки и 10 борби.