Видабаскет взе първа победа за край на редовния сезон на Запад

(Снимка: facebook.com/Vidabasket)
16-12-2018 19:48 | BGbasket.com

Видабаскет ще играе във втората четворка на А група - мъже, но взе заветната си първа победа в редовния сезон в последния мач от него - 92:79 срещу Шампион 2006.

Шампион бе в съкратен състав за гостуването си в зала "Фестивална", без основните си гардове Цветомир Акимов и Ангел Илиев, както и без Мартин Христов.

Теодор Николов отново бе двигателят за Видабаскет, като за 38 минути наниза 37 точки (6 тройки), 20 точки добави Теодор Киров.

Хасан Чауш завърши с 18 точки и 13 борби за Шампион, по 16 добавиха Николай Петков и Стоян Кайнаров.

Шампион ще играе бараж като трети в Западната А група, срещу четвъртия от Изтока Шумен, за да се бори за място в първа петица.

Първите срещи на разменено гостуване ще са на 6 и 10 януари, а своеобразният финал на баражите - на неутрален терен - на 13 януари.

Шампион 2006 гостува в първия мач и е домакин на реванша.