Славия попълни Първа четворка при жените

26-01-2019 21:18 | BGbasket.com

Бронзовият медалист от миналия сезон Славия ще може да се бори за защита на призовото си място и през настоящия, след като спечели правото да играе в Първа четворка във втората фаза.

"Белите" се наложиха с 86:71 над Шампион 2006 в решаващ мач и така свършиха работата си, за да заемат трета позиция след първия етап.

В Първа четворка при дамите попадат Берое Стара Загора, Монтана 2003, Славия и Локомотив Стара Загора.

Септември завърши с актив от 7 победи и 7 загуби, какъвто имат и Славия, и Локо Стара Загора, но с по-лоши показатели в директните мачове.

Септември, НСА, Шампион 2006 и Академик Пловдив продължават във Втората четворка.

Славия излезе срещу Шампион в последния мач от редовния сезон с ясната мисъл, че се нуждае от победа, за да продължи нагоре и си свърши работата добре. Без Калина Иванова и Цветелина Димитрова вече Шампион нямаше твърде много аргументи.

Славия реализира 50 точки само до почивката, за да даде заявката си за победа, а през второто полувреме съхрани макар и по-малка преднина.

23 точки за успеха отбеляза Ивана Николова, Естер Мичева завърши с 20 точки и 14 асистенции, а отне и седем топки.

Кошмарни 36 грешки на сметката на Шампион не дадоха шанс на момичетата на Лъчезар Коцев, а в резултат съперникът им имаше 23 откраднати топки!

И двата тима имаха доста атаки в мача, откъдето и сериозен брой борби - 48 за Шампион и 39 за Славия.

Елена Димова с 23 точки бе най-резултатна за Шампион в мача, Радина Живачка добави 16.