Шумен U19 се класира за финалите в Елитната група

14-03-2019 15:35 | Мария Мицова

Шумен U19 се класира за финалите в Елитната група като заедно с Черно море Тича ще представлява Изтока в Топ 8.

В последния кръг от Източната група Шумен не остави нищо на случайността и победи като гост Светкавица с 86:65 след страхотно второ полувреме.

Виктор Серафимов бе отличен с 35 точки за успеха, Теодор Димитров добави 18, а Юлиян Рачев - 12. За Светкавица най-добри реализатори станаха Тодор Стоянов с 20 точки, Александър Янчев с 15, Сашо Георгиев с 13 и Елизар Кръстев с 10.

Другият претендент за второто място Тунджа Ямбол се наложи с 93:57 над Дунав Русе, като се надяваше на издънка на Шумен, но такава не се случи.

Така Тунджа остава трети, следван от Светкавица на четвърта позиция. Те очакват изхода от последния кръг на Запад и мача между Левски и Спортни таланти, за да разберат кой срещу кого от тях ще играе в квалификациите.

Двубоя между Левски и Спортни таланти можете да гледате в събота, 16 март само с BGbasket.com, Sportmedia.tv и Viasport.bg - на живо от 16:00 часа тук.

Заради проблеми с контузии и болни играчи Берое не пътува до Черно море за този последен кръг и така варненци записаха служебно 20:0. Старозагорци остават пети в подреждането, като ще играят с четвъртия на Запад Рилски спортист квалификациите за финалите.

Черно море приключи редовния сезон с невероятните 1468 отбелязани точки за 14 поредни победи с точкова разлика плюс 617.

В бургаското дерби Черноморец победи Делфин с 85:73 и по този начин зае последното място за квалификациите, измествайки Дунав Русе от шестата позиция на Изток. Черноморец чака един измежду ЦСКА и Шампион 2006 - завършилият трети на Запад в баражите за финалите.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КРАЙНО КЛАСИРАНЕ В РЕДОВНИЯ СЕЗОН В ЕЛИТНА ГРУПА ИЗТОК, ЮНОШИ U19