Академик Бултекс 99 записа медал за историята в българския малък финал

(Снимка: BGbasket.com)
07-04-2019 18:35 | Мария Мицова

Академик Бултекс 99 спечели исторически първи медал в историята си, като се наложи над Берое с 86:57 в малкия финал в Балканската лига.

Мачът за третото място в турнира от Финалната четворка в Тирана премина очаквано скромно, предвид разочарованието в двата тима след загубените полуфинали.

Първата част премина премина по-добре за Берое, който в един момент имаше дори двуцифрен аванс, но Академик бързо влезе в ритъм и навакса изоставането си. Малко след старта на втората четвърт, след серия от 8-0, пловдивчани обърнаха в своя полза резултата и след това взеха стабилна преднина от 13 точки на почивката.

В третата четвърт нищо не се промени особено, като играта вървеше сравнително равностойно, но без Берое да има реален шанс за настигане на съперника. Тройка на Венелин Христов от 8 метра със сирената за край на частта даде аванс от 15 за Академик.

След като разликата мина 20 точки четири минути преди края, вече всичко бе ясно и двата състава доиграваха само мача.

Александър Груев бе страхотен за Академик с 21 точки, като наниза пет тройки. Пловдивчани доминираха в подкошието в борбата, а Берое направи много пропуски, включително и 10 от наказателната линия.

За Берое Тре Когинс вкара 13, Терънс Дженингс записа 11 точки и 10 борби, но добрата статистика не отговори изобщо на много слабите мачове в Тирана за последното американско попълнение на старозагорци.