Шампион 2006 не даде надежда на Левски за финал при девойките

(Снимка: BGbasket.com, Ивелин Солаков)
05-05-2019 18:40 | Мария Мицова

Шампион 2006 е първият финалист на държавното първенство за девойки U19, след успех над Левски със 65:40.

Шампион превъзхождаше чувствително съперника си и заслужено намери място в битката за титлата, където очаква победителя от Септември 97 и Монтана 2003.

Шампион не остави нищо на случайността и започна много концентрирано двубоя, със серия от 12-0, за да установи контрол. Момичетата на Лъчезар Коцев играеха силно и в двете фази, като позволиха само 8 точки на Левски през първата четвърт.

"Сините" малко се посъвзеха след слабото начало и изравниха играта, но така и не можеха да стопят вече допуснатия пасив.

На почивката Шампион се оттегли при 33:22, след като втората част бе почти равна.

Подемът в играта на Левски се появи в началото на второто полувреме, но бе спрян бързо. "Сините" свалиха до шест изоставането си благодарение на този щурм, но бе париран с поредица от 7-0 от Шампион и отново скочи. Преди финалния период разликата вече бе цели 17 точки.

Четвъртата част отново започна със 7-0 и вече дистанцията мина 20 точки. При три минути до края и 30 разлика нещата бяха повече от ясни и на терена се появиха по-малко използваните момичета.

Деница Петрова приключи с 20 точки за победата, дабъл-дабъл с 15 точки и 11 борби отчете Микаела Дамянова, 17 точки и 9 борби добави Елена Димова, а Радина Живачка нямаше кош, но записа 14 борби.

За Левски Диляна Димова отбеляза 10 точки, Моника Славчева добави 8.