Илияна Георгиева изстреля Септември 97 на финал при девойките

(сн. Ивелин Солаков, BGbasket.com)
05-05-2019 21:00 | Мария Мицова

Септември 97 срещу Шампион 2006 е финалът при девойките U19 този сезон. Двубоят за златото е в понеделник от 15:00 часа в зала "Триадица".

Септември се наложи над Монтана 2003 с 84:68, като голямата разлика се получи в края на мача, който иначе бе в големи етапи интересен и равностоен.

Извънредно късата скамейка на Монтана не позволи на тима да се бори пълни 40 минути, а Илияна Георгиева направи фамозен мач за Септември за успеха.

Георгиева завърши с коефициент 45, с 34 точки, 17 борби, 5 асистенции, 4 откраднати топки и 3 чадъра.

Младият талант на Септември имаше доста колебливи моменти през целия сезон, но в решителния момент заигра все по-силно с всеки мач от републиканското, за да се стигне до този полуфинал.

Септември води от началото до края, но на няколко пъти - в края на първото полувреме и в края на третата част и началото на четвъртата - допускаше Монтана да ги настигне.

На почивката монтанчанки изоставаха с една-единствена точка 40:41. Непрекъснатото догонване и агресивната защита, много често с пресиране, обаче изцедиха силите на петте основни състезателки на Петър Гергов в края.

Освен Илияна Георгиева Валентина Веселинова завърши с 12 точки и 11 борби, 14 реализира Михаела Петрова.

За Монтана пълни 40 минути изиграха Михаела Кашанова и Валентина Горанова, първата с 10, а втората с 15 точки. Йоана Иванова продължава да води убедително битката за най-добър борец на първенството като днес добави 16 в актива си, плюс 14 точки. Йоана Младенова отбеляза още 14 точки за Монтана, който утре ще спори с Левски за бронзовите медали.