45 точки стигнаха на Доростол за седмото място при девойките

(сн: Тони Тончев, BGbasket.com)
06-05-2019 10:35 | Мария Маринова

Доростол се класира на седмо място в Държавното първенство за девойки, което завършва днес в столичната зала „Триадица“. В последния си мач тимът се наложи над Черно море Одесос с 45:44. Силистренки водеха през повечето време, но в края допуснаха обрат и за малко да изпуснат победата.

Ниската резултатност се дължи най-вече и на кошмарния процент при стрелбата от далечно разстояние, като и двата тима вкараха само по една тройка в срещата. Повечето от останалите показатели също бяха сходни. Предимството на Черно море бе при откраднатите топки (21 срещу 14), но съперникът им доминираше при броя на изпълнените и вкараните наказателни удари (14/23 срещу 3/4).

Началото на срещата бе сравнително равностойно, като след първата част Доростол водеше с 11:8. Тройка на Адриана Балтанова възстанови равенството за 11:11, но това бе и единственият кош, който Черно море успя да отбележи през тази част. В продължение на почти осем минути варненският тим правеше пропуск след пропуск, а след 15 поредни точки, на почивката съперникът му водеше с 26:11.

След паузата обаче донякъде ролите се размениха. Доростол вкара едва шест точки за третата част, но нито един кош от игра. Черно море успя да стопи разликата на 8 точки, но преди заключителната четвърт тимът от Силистра отново имаше двуцифрен аванс при 32:22.

Въпреки неубедителните първи три части, двата тима изиграха много интригуващи последни десет минути. Доростол поддържаше аванса си в началото, но допусна няколко грешки в ключови моменти. Варненки се възползваха и след серия от 10:0 стигнаха до пълен обрат, повеждайки за първи път в срещата за 44:43 при оставащи 11 секунди. Драмата стана пълна, след като до края Доростол изпусна два наказателни удара и още една стрелба за две точки. Четири секунди преди сирената обаче Бояна Събчева получи нов шанс, като се възползва от него и донесе успеха на своя тим.

Тя бе и най-резултатна за победителите със 17 точки, като овладя и 11 борби. Елисавета Василева също е с дабъл-дабъл – 12 точки и 17 борби.

За Черно море Одесос Адриана Балтанова се отчете със 17 точки и 9 откраднати топки.