Левски пребори мъката и очакванията и взе бронза при девойките

(Снимка: BGbasket.com, Тони Тончев)
06-05-2019 14:50 | Мария Мицова

Левски спечели бронзовите медали при девойките U19 след страхотна битка с Монтана 2003 и продължение за крайното 73:70.

Така "сините" пребориха всички очаквания, справиха се с невероятната трагедия и загубата на треньора си Красимира Гогова насред турнира, и в нейна памет ще отнесат на Герена още едни медали.

Двубоят за третото място премина през няколко обрата, като Левски поведе в първата част, но Монтана бързо превключи и стигна до добра преднина на почивката 32:41.

"Сините" наваксаха в третата четвърт, която премина с няколко смени на водачеството. Чак в четвъртия период Левски успя да материализира активното си нападение и да установи лек контрол.

Монтана обаче не се отказваше и продължи борбата с всички сили. След като Левски не вкара кош близо три минути, монтанчанки се възползваха и с една страхотна тройка на Михаела Кашанова 42 секунди преди края изравниха резултата - 66:66.

Левски сбърка в следващото нападение, но и съперникът сгреши, с 3 секунди на часовника. Виктория Койчева опита отчаян шут със сирената, но бе блокирана чисто и мачът отиде в продължение.

В първите две от добавените пет минути никой не успя да реализира, преди Йоана Младенова да вкара тройка за Монтана. От другата страна малко по-късно тройката върна Деляна Кадиева, а по-доброто нападение на Левски пак си каза думата с 60 секунди до финала. Моника Славчева подпечата успеха с кош и фаул, а за повече нямаше време, въпреки стрелбата за ново равенство на Йоана Иванова в края.

Деляна Кадиева завърши с 19 точки, 8 борби, 6 асистенции и 4 откраднати топки за успеха. Виктория Койчева добави 17 точки и 12 борби, Елеонора Петкова се записа с 10 точки, 13 борби и 6 асистенции.

За Монтана 26 точки за пълни 45 минути реализира Михаела Кашанова, Йоана Иванова приключи с пореден дабъл-дабъл - 20 точки и 15 борби, но пейката на тима допринесе с 1 точка в двубоя, като само едно момиче се появи оттам.